Masáže Čápová
phone +420 724 645 084email cap_martina@seznam.cz
facebooktwitterinstagram

Služby > Reflexní terapie

reflexni-terapie

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Reflexní terapii lze využít při:

- migrénách (bolestech hlavy). Hlavními příčinami migrén bývá zablokovaná krční páteř, disfunkce žlučníku nebo jater.
- bolestech zad a plotének. Problémy s ploténkami většinou souvisí s oslabením ledvin.
- bolestech kloubů. Hlavní příčinou bolestí kloubů bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky.
- ischiasu
- skolióze. Zde se doporučuje kromě reflexní terapie vhodné cvičení na uvolnění, protažení a posílení svalstva., např.Jógu.
- alergiích. Příčina alergií většinou spočívá v orgánovém trojúhelníku ledvin-plíce-slezina. Kromě reflexní terapie doporučujeme úpravu stravy, vyloučení sladkostí, mléč.výrobků a smažených jídel. Léčba alergií bývá většinou dlouhodobá.
- detoxikaci těla, podpoře lymfatické drenáže.


Reflexní terapie vs. akupunktura

Reflexní terapie na rozdíl od akupunktury umožňuje diagnostiku. Body využívané reflexními terapeuty jsou větší a je možné je stlačovat prsty. Můžete se naučit mačkat plošku oslabeného orgánu sami a podporovat tak orgán denně. U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka. Akupunkturní body jsou totiž velmi malé a jejich nalezení je proto podstatně obtížnější. Akupunkturních bodů je navíc velké množství a výběr jejich správné kombinace vyžaduje poměrně velké teoretické znalosti. Reflexní terapii je ale možno s akupunkturou velmi dobře kombinovat.


Ve své reflexní terapii propojuji reflexní plochy s uvolněním krční páteře a se základními akupunkturními body. Konkrétní akupunkturní body otevírají meridiány a tím usnadňují proudění energie ze stimulovaných reflexních ploch. Účinek reflexní terapie se tak výrazně zvyšuje.
 
Kdy neprovádíme