Masáže Čápová
phone +420 724 645 084email cap_martina@seznam.cz
facebooktwitterinstagram

Služby > Ruční lymfatická masáž

rucni-lymfaticka-masaz

Lymfatická masáž
Je velmi prospěšná jemná masáž lymfatických cest využívána jak pro zdravotní, tak i kosmetické účely. Napomáhající odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla. Volný odtok lymfy je nezbytný pro plynulé odstranění těchto látek z tkání. Pokud se lymfa hromadí v organismu dochází k postupnému zanášení těla některými zplodinami a v určité části těla může dojít až ke zvláštnímu druhu otoku-tzv.lymfedému.
 
Pokud lymfatický systém nefunguje dobře, snižuje se i celková obranyschopnost organismu, což se nejčastěji projevuje celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, nemocemi, únavou nohou a otoky.

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut na suchou pokožku. Provádí se speciálními hmaty, které působí na podkoží. K dosažení výsledku se používá výhradně jemných hmatů, doteků a velice lehkých tlaků.
 
Výborná prevence křečových žil
Jelikož lymfatický systém a žilní systém spolu úzce souvisí, lymfatická masáž pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému- především jako prevence křečových žil. Dochází ke zlepšení posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se potom okysličuje rychleji a celkově dochází k oživení a ulehčení funkce celého cévního systému.

Jak často chodit na lymfodrenáže?
Každý člověk je samozřejmě individuální a má jiný průběh léčby. Samozřejmostí je co si za roky v sobě nastřádáme a neřešíme, nemůžeme chtít ihned odbourat.

Rady a spolupráce
Během celé kůry je vhodné vyvarovat se fyzické i psychické námahy. Omezit stravu bohatou na bílkoviny a jíst spíše zeleninu, ovoce, rýži, luštěniny. Vyloučit kávu, sladkosti, mléčné výrobky i lepek. Dodržovat pitný režim- vypít max.2 litry tekutin denně. Vhodné jsou též kompresní punčocháče, svaly získají díky nim oporu a mírní tím hromadění lymfy. Užitečné je když klient zvládne břišní dýchání: při nádechu zvedá pouze břicho, nikoli hrudník. Pomáhá rovněž stoupání na špičky a pohupování z pat na špičky.

Kontraindikace při masáži
 
Účinky masáže